Späť

Cestovné kufre vhodné na palubu lietadla – prehľad noviniek.

Pridané: 2.7.2019 18:16:56 Počet zobrazení: 2030

02 Júl 2019

Príprava na dovolenku v plnom prúde? Nezabúdajme, že základom prípravy je vhodne zvolený cestovný kufor. Okrem toho, že kufor musí byť priestranný a kvalitný, musí byť aj štýlový. Platí to hlavne pri palubných kufroch, ktoré máme celý čas pri sebe a ktoré nás prezentujú.

Cestovné kufre vhodné na palubu lietadla – prehľad noviniek.

Výrobcovia kufrov WITTCHEN i PIERRE CARDIN sa v každej sezóne snažia ponúknuť milovníkom krátkych či dlhých ciest nové modely cestovných kufrov, ktoré sú charakteristické rôznymi vlastnosťami. Čím sa od seba odlišujú tvrdé palubné kufre a ktorý kufor si vybrať pred plánovanou cestou? Tu je prehľad noviniek.

Pár slov o materiáloch tvrdých kabínových kufrov.
Stojí zato venovať pozornosť vlastnostiam jednotlivých materiálov, z ktorých sa vyrábajú škrupinové kufre. V ponuke máme kufre z troch plastov a hliníka.

Škrupinové kufre z ABS materiálu

ABS (Akrylonitril-butadién-styrénový kopolymér) je tvrdý plast, ktorého veľkou výhodou je nízka hmotnosť - ABS je extrémne ľahký. Ďalšou výhodou oproti ostatným materiálom je nižšia cena. ABS je najmenej elastický materiál oproti iným materiálom a môže sa rozpadnúť vplyvom veľkého tlaku, je tiež menej odolný voči poškriabaniu. V prípade palubných kufrov to nie je najdôležitejší atribút, vzhľadom k tomu, že palubné kufre nosíme stále so sebou. Palubné kufre z ABS materiálu sú vhodnejšie riešenie pre ľudí, ktorí cestujú príležitostne a nechcú investovať príliš veľa peňazí na nákup kufra.

Kufor z ABS materiálu

Veľmi zaujímavé modely sú kabinové kufre z ABS materiálu z kolekcie Groove Line . Táto kolekcia je zaujímavá priečnymi drážkami, ktoré jej zaručujú trendový vzhľad. Na obrázku je model v čiernom farebnom prevedení, ale k dispozícií sú aj kufre iných farebných variant.Pevné polykarbonátové kufre

Kufre vyrobené z polykarbonátu patria k najkvalitnejším tvrdým kufrom. Ich hlavnou výhodou je nízka hmotnosť a mimoriadna pružnosť. Tieto vlastnosti zaručujú bezchybný vzhľad aj pri dlhom používaní. Ani pri vysokom tlaku by sa na týchto kufroch nemali objavovať žiadne trhliny či poškodenia. Kufre z tohto materiálu sú ideálnym riešením pre aktívnych ľudí, ktorí často cestujú. Polykarbonát zaručuje, že batožina zostane nedotknutá bez ohľadu na kvalitu služieb na letisku. Jedinou nevýhodou kufrov z polykarbonátu je cena, ktorá je vyššia ako pri kufroch z iných materiálov.

Polykarbonátové kufre.

Veľmi zaujímavá je kolekcia kufrov z kolekcie Trail Style . Eleganciu týmto modelom vytvára porézna štruktúra, mierne lesklý povrch. Celkový obraz dopĺňa výrez. Okrem vyššie uvedenej tmavomodrej farby si môžete vybrať aj čiernu,  červenú, tyrkysovú a ružovú.

 

Tvrdé cestovné kufre vyrobené z polypropylénu

Polypropylén je ďalším materiálom z ktorého sú vyrobené cestovné kufre. Tento materiál kombinuje vlastnosti ABS a polykarbonátu. Teda kufre vyrobené z polypropylénu sú trvanlivejšie ako kufre z ABS, ale lacnejšie ako kufre z polykarbonátu. Sú tiež o trochu ťažšie ako kufre z vyššie uvedených materiálov. Dá sa povedať, že je to dobrý kompromis pre ľudí, ktorí na jednej strane očakávajú trvanlivejší kufor, ale na druhej strane majú mierne obmedzený rozpočet alebo nechcú minúť príliš veľa peňazí na kufre, ktoré sa budú využívať len občas.

Polypropylenové kufre.

Kolekcia cestovných kufrov PP Pulse je vyrobená z polypropylénu. Kufre z tejto kolekcie upútajú pozornosť svojim asymetrickým vzorom, ktorý vyvoláva dojem trojdimenzinality. Je to však veľmi diskrétne vzorovanie. Ak ste priaznivcom bielej alebo čiernej farby dosiahnete mimoriadnú eleganciu pri cestovaní. Ak potrebujete extravaganciu, tak do pozornosti dávame kufre v červenej farbe.

 

Pevné hlinikové kufre – originálne prevedie a odolnosť

Ponúkame aj kufre z kovu – konkrétne z hliníka. Tieto kufre sú extrémne ľahké a odolné voči akémukoľvek poškodeniu. Navyše aj vyzerajú fenomenálne. Trblietavý povrch a kontrastné prvky vyzerajú veľmi moderne. Hliník je úplne odolný voči deformácii, takže nie je strach, že by sa obsah kufra pod tlakom mohol zničiť. Tvrdý hliníkový kufor je určite riešením pre tých najnáročnejších cestovateľov.

Polypropylenové kufre.

Hlinikové kufre nájdete v kolekcií Aluminiu Line. Sú k dispozícii v striebornom a medenom farebnom prevedení.

 

Načo je potrebné dbať pri výbere palubného tvrdého kufra?

Pred zakúpením tvrdého palubného kufra je potrebné sledovať veľkosť. Rôzni dopravcovia majú rozdielne požiadavky na veľkosť príručnej batožiny - rozdiely sú mierne, ale vyskytujú sa. Ak často využívate služby konkrétneho dopravcu, mali by ste si vybrať kufor, ktorý vyhovuje jeho štandardu.
V obchode panskaelegancia.sk sa nachádzajú kufre, ktoré sú prispôsobené rôznym dopravcom vrátane Ryanair, Wizzair, LOT a mnoho ďalších. Najlepšou voľbou je vybrať kabínový kufor, ktorý sa zmestí do štandardu väčšiny dopravcov.