Ako uviazať kravatu

0 položiek

Aj keď páni nemajú až takú širokú a pestrú škálu módnych doplnkov ako dámy, predsa sa nájde niekoľko dôležitých kúskov, ktoré sa výrazne podieľajú na dokonalom outfite a elegancii muža. Módne doplnky ako napr. opasky, manžetové gombíky, motýlik a samozrejme kravata, ktorá spolu s kvalitným oblekom a elegantnou košeľou dokáže zatraktívniť každého muža. Vybrať dokonalú kravatu z nespočetného množstva najrôznejších typov od tradičných až po extravagantnejšie kúsky a z veľkej škály farieb aj najrôznejších vzorov nemusí byť vždy celkom jednoduché. Niekedy však väčším problémom ako samotný výber kravaty môže byť jej správne viazanie. Ako uviazať kravatu? Pre pánov na manažérskych a iných postoch, kde sa vyžaduje každodenné nosenie obleku a kravaty je už viazanie kravaty zrejme bežnou rutinou, ale ak je pre vás tento typ oblečenia skôr príležitostná, záležitosť môže byť správne viazanie kravaty vašou nie práve silnou stránkou.


Ako uviazať kravatu? Existuje na to množstvo spôsobov...


Ako uviazať kravatu? Kravatu je možné viazať na veľa spôsobov, ale medzi tie najznámejšie a aj najpoužívanejšie patrí najmä jednoduchý uzol a uzol Four in Hand, ďalej sú známe uzol Kelvin, uzol polovičný Windsor, Trinity, Pratt, Balthus, Murrell, Eldredge či uzol princ Albert. Nezabúdajte, že kravatu je potrebné vedieť nielen správne uviazať, ale aj správne zladiť s oblečením (napr. pri pásikoch na košeli by už pásiky na kravate boli nevhodné).


Jednoduchý uzol je základ!


Postup ako uviazať kravatu na jednoduchý uzol patrí k tým najmenej náročným, preto ho zvládnite ako prvý. Na začiatku si kravatu položíte okolo krku tak, aby zadná strana kravaty smerovala od vás a úzky koniec bol na ľavej strane (jeho špička by mala končiť tesne nad bruchom). Ďalej už pri viazaní manipulujete len zo širokým koncom kravaty, ktorý popod úzky presuniete doľava a preložíme cez úzku časť kravaty v smere doprava. Široký koniec kravaty prevlečieme zhora vnútornou stranou slučky, ktorá vznikla okolo krku a potom smerom dole cez menšiu prednú slučku, ktorú sme vytvorili v mieste, kde bude uzol. Po úplnom dotiahnutí širokého konca kravaty nadol jednoduchý uzol úplne utiahneme, posunieme smerom hore a upravíme.


Širokú ponuku kvalitných kravát nájdete aj v našom e-shope Pánska elegancia!

Jednoduchý uzol

ako uviazať kravatu

Krížový uzol

ako uviazat kravatu

Zobraziť: